Innowacyjne ultradźwięki StatUS

2015-12-07

Terapia StatUS to unikalna, a zarazem niezwykle skuteczna metoda fizjoterapii, oferująca rewolucyjne podejście do wykonywania zabiegów opartych o ultradźwięki. Innowacyjność terapii polega na zastosowaniu najnowszego osiągnięcia w dziedzinie fizykoterapii, a mianowicie stacjonarnych ultradźwięków - StatUS.


Możliwości
Metoda ultradźwięków stacjonarnych została wykorzystana w aparacie Sonoplus 190S, a jej zastosowanie umożliwia wykonywanie zabiegów bez konieczności przemieszczania głowicy leczniczej. Mało tego, Sonopuls 190S nie wymaga mocowania głowicy bezobsługowej specjalnymi pasami, gdyż przywiera do miejsca zabiegu za pomocą przyssawki, nawet w trudno dostępnych miejscach jak łokieć czy kolano. Efektywna, całkowita powierzchnia terapeutyczna wynosi aż 5 cm2.

 

Wykorzystanie gel padów (w zestawie znajduje się 240 sztuk), w zastępstwie tradycyjnego żelu, zapewnia większą higienę zabiegu, a także wpływa na skrócenie czasu leczenia oraz lepszą transmisję energii, która nie rozprasza się, a trafia bezpośrednio w miejsce leczenia.   

Sonopuls 190S (StatUS) posiada 52 programy wbudowane do terapii statycznych ultradźwięków (StatUS) oraz 25 protokołów leczniczych dla standardowej terapii ultradźwiękowej.

 

Istotną cechą urządzenia jest możliwość stosowania terapii z wykorzystaniem ultradźwięków o niskim natężeniu (LIPUS), które posiadają wyraźnie stymulujący wpływ na zrost kości (mogą przyspieszyć czas konsolidacji złamań kości piszczelowej, promieniowej i łódeczkowatej o około 30-38%), ścięgien i naprawę nerwów, wspomagają procesy gojenia w ostrym oraz podostrym stanie zapalnym.

 
Zastosowanie
Terapia ultradźwiękami jest przeznaczona do leczenia obrażeń tkanki łącznej (kolagen) o wysokiej gęstości (np. więzadła, ścięgna, powięzi, torebki stawowe i blizny). Ultradźwięki mogą być stosowanie w dawce termicznej, gdzie efekt cieplny obejmuje ogrzewanie tkanki kolagenu co najłatwiej osiąga się za pomocą ultradźwięków o wysokiej intensywności. Drugą możliwością stosowania jest dawka nietermiczna stosowana w celu mobilizacji komórek występują przy niższych poziomach energii w trybie pulsacyjnym. Ultradźwięki nietermiczne są używane w celu przyspieszenia regeneracji tkanek, optymalizując normalne zapalenie, proliferację i fazę przebudowy.

Wybór aparatu Sonoplus to doskonały wybór, który przyniesie wiele korzyści zarówno dla przebiegu terapii, a co za tym idzie zadowolenia pacjentów, a także komfort pracy terapeuty.

Podsumowując, do wyróżników urządzenia zaliczyć można:

  • unikatową transmisję energii skierowaną bezpośrednio w miejsce leczenia,
  • doskonałe przyleganie do skóry, nawet w trudno dostępnych miejscach,
  • brak konieczności użycia rąk w trakcie trwania zabiegu,
  • dużą powierzchnię leczenia,
  • protokoły lecznicze oparte na dowodach naukowych (52 protokoły dla terapii StatUS oraz 25 protokołów dla terapii ultradźwiękowej),
  • niebywałą lekkość i mobilność,
  • możliwość wyboru głowić ultradźwiękowych: 0,8 cm2 oraz 5 cm2.

 

Dowiedz się więcej o aparacie Sonoplus

 

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2015
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 621 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-22
Polecam, wszystko OK
2024-04-09
sklep godny polecenia
pixel